Bademcik Şişmesi Nasıl Tedavisi Edilir

0
63
views

Bademcik şişmesi viral veya bakterilerden kaynaklı iki türe ayrılır. Bademcik şişmesine eşlik eden boğaz ağrısı iki-üç gün devam ederse veya tekrarlıyorsa mutlaka uzmana görünmek gerekir. Viral olan bademcik şişmesi genel rahatlatıcı tedavilerle iyileştirilir. Ateş düşürücüler, ağrı kesiciler, gargara, hastalığa öksürükte eşlik ediyorsa öksürüğe yönelik ilaçları uzmanların önerileri doğrultusunda kullanarak tedavi olabilirsiniz.

Bademcik şişmesi tedavisi antibiyotik

Bademcik şişmesi bakteriyel enfeksiyondan kaynaklanıyorsa, genelde antibiyotik kullanılıyor. Antibiyotiklerin türü, kullanım süresi ve kullanım dozu çok önemlidir, antibiyotiklerin kullanım dozunun veya kullanım süresinin yetersiz olması durumunda enfeksiyonun tekrarlaması riski vardır.

Çocuklar da antibiyotiklerin dozu kilo üzerinden hesaplanmakta olması sebebiyle mutlaka uzmanın önerdiği doz, süre ve antibiyotik türüne özen göstermek gereklidir. Genel olarak boğaz enfeksiyonlarında minimum beş, beta enfeksiyonu teşhisinde ise minimum on gün antibiyotik kullanılır ancak, uzmanların önerisi hastanın durumu ile doğru orantılı olduğundan, uzmanların önerileri doğrultusunda kullanılmalıdır.

Hastanın genel durumuna göre antibiyotikler iğne ile de verilebilir. Bazı durumlarda hastanın durumu ileri seviyedeyse kişinin hastaneye yatırılarak gerekli desteğin sağlanması süreci izlenebilir. Bademciklerin üzerindeki, enfeksiyonun yarattığı zarların temizlenmesi işlemi uzmanların bademcik enfeksiyonların da tercih ettiği yöntemlerden biridir.

Bademcik iltihabı bitkisel tedavi ahmet maranki

Hastayı rahatlatan aynı zamanda da enfeksiyon sürecini de azaltan bir işlemdir. Bu işlem kişi muayene koltuğunda otururken, özel iyotlu solüsyonlarla bademcik üzerinde ki zarların temizlenmesi şeklinde ağrılı olmayan, bir çeşit ayakta tedavi yöntemidir.

Bademcik şişmesi bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

Bu işlem sonucunda dezenfekte edilen bademcikler rahatlayarak kişininde rahatlamasına sebep olurlar, bunun yanında enfeksiyonun azaltılmasında bağışıklık sisteminin güçlenmesine yol açarak hastalığın gerilemesine neden olur. Genel hatlarıyla hocamıza sorulan sorular arasında; bademcik şişmesi tedavisi bitkisel, bademcik şişmesi tedavileri, bademcik iltihabı alternatif tedavi ve bademcik iltihabı ateş tedavisi gelmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here