Boyundaki Ağrıların Sebepleri

0
21
views

Hayatınızın bir döneminde boyun ağrısı başarısız insanların çok az sayıda. Boyun kemikler, eklemler, kaslar ve vertebra ve diskler arasında omurga çevresindeki bağların belkemiğini oluşturan boyun, ağrı yolsuzluk sonucu olacaktır.

Boyun ağrısı neden olan hastalıklar nelerdir?

1. “Bu kadar kullanım ve hasar bağlı olarak” Tekrarlanan strese bağlı ağrı, tekrarlayan aktivite yapmak ve birlikte gelen kötü bir durumun psikolojik stres oluşur. Eğerek öne kafa ya da zaman çok uzun bir süre boyun omurga neden acı bir kısalma neden yorgunluk çıkarmak için kasları kadar çalışmak.

2. Boyun ağrısı ve üst sırt kasları kaynağıdır boyun kas ağrı (miyofasyal ağrı), From tetik noktalardır. Kesin nedeni görülen bilinmeyen ve çok kişidir.

3. Boyun yaralanma; boynumuz taşıdığından da kafamızı ve hareketli nedeniyle yaralanma oldukça savunmasız. Bir kaza, düşme, spor kazası geçirin ve savunmasız boyun nedeniyle düşüyor. Kaslar, bağ ve yumuşak doku yaralanması genellikle olsa da, bir omurilik yaralanması neden olan bazı ciddi fiziksel yaralanmalar, boyun kemik, kırılma veya kayma neden olabilir.

4. Zamanla disk arasında omurga kemikleri oluşturan Boyun fıtığı, zayıflatmak ve disk dışarı çıkar. Disk herniasyonu ve sinir kökü ve omurilik sonucunda basınç neden olabilir. El sıkılmış ve kol sinir kökü son derece yoğun, yanma ağrı, uyuşma, karıncalanma, el ve kollar, kas güçsüzlüğü iyi gelişmiş olan hastalarda ortaya çıkabilir.

5. Disk yapısının bozulması, bu nedenle boyun yapısının omurgasını oluşturan kemiklerin arasındaki diskler genellikle yolsuzluk meydana 40 yıl sonra ortaya çıkar.

6. Artrit, yapısında bozulma sonucu boyun kemikleri eklemlerde ortaya çıkar ve yaş ilerledikçe ile çarpın.

7. Tümör, enfeksiyon ve konjenital anomaliler omurga kemikleri. .

Boyun ağrısı tedavisi

En servikal disk ameliyatsız tedavi edilebilir. Ama kas gücü kaybı, duyu kusurları, ilerlemeye rağmen bağırsak, servikal disk tedaviye bağlı mesane fonksiyon bozukluğu ile, sinir kökleri üzerindeki baskıyı ağrı tedavisi cerrahidir aşmaz.

Fizik tedavi uygulandığında, yüzeyel ısı, derin ısı, elektrik stimülasyonu yok etmek kas ve yumuşak doku ağrıları gevşetin çekme yöntemi uygulanır.

İlaç tedavisi ağrı ve kas gevşeticiler giderici, antidepresanlar düzenleyiciler ile uyku kullanılan, uygulanır. Tedavi kesinlikle doktor tarafından uygulanmalıdır.

Bazı hastalar ise tedavi edilir. Ancak uzman, deneyimli hekimler tarafından yapılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here