Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı İçin Öneriler

0
32
views
Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı İçin Öneriler
Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı İçin Öneriler

Çocuklarda dikkat dağınıklığı belirtisinin bir çok nedeni vardır. Bunlar uzman doktor tarafından araştırılması ve teşhisin konulması gerekir. Bu yazımız otistik çocuklarda görülen dikkat dağınıklığı ile ilgili bilgiler vereceğiz. Otistik çocuklarda belli bir dikkat dağınıklığı vardır. Otistik çocuklarda göz teması yapılamaz göz göze gelemez. Otistik Çocuklar bazen hiper aktif özelliklerde gösterebilir veya konuşmaya bilir susar gibi diyebiliriz.

Otistik çocuğu olan ebeveynler sütten peynir den uzak durulması gerekmektedir. Kesinlikle bu gıdaların yememesi gerekir. Yine sentetik olan bütün tatlandırıcı tatlandırıcılar ve asitli içeceklerden kesinlikle uzak durulması gerekir. Essential eşanjör denilen dikkat dağınıklığı olan bu türde B6 vitamini önerilir. Vitaminlerin içerisinde yer alan besinlerden B6 vitamini en yüksek olan besinleri kesinlikle kullanmanız gerekmektedir.

Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı İçin Öneriler
Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı İçin Öneriler

Peki, çocuklarda dikkat dağınıklığı nasıl anlaşılır diye sorarsanız muhakkak çocuk doktorunun araştırması sonucu ortaya çıkacaktır. Bu süreç bir günlük değil belki aylarca sürebileceğinden, sabırlı ve azimli olmamız gerekir. Yine bu araştırma sonunda çocuklarda dikkat dağınıklığı nedenleri ortaya konulacaktır. Uzman buna göre tavsiye gıdalar ve ilaçlar önerecektir. Bunların kesinlikle tüketilmesi ve hariyen doktora uyulması gerekir.

Çocuğunuz için B6 takviyesi yapmanız gerekir. Çocuğumuzun vitamini kullandıktan sonra ne kadar rahatladığını ve sakinleştiğini gözünüzde fark edeceksiniz. Eğer vitamin çevrenizde bu vitanimini bulamıyorsanız kayısı veya incir tüketebilirsiniz. Ayrıca bitkisel ürünlerden incir yağını kullanabilirsiniz. İncir yağının mutlaka Aydın yöresinden olmasına dikkat ediniz. İncir çekirdeğini ile yapılan yağı tercih etmelisiniz. Kullanıma baktığımız zaman ise; yarım tatlı kaşığı sabah ve yarım tatlı kaşığı akşam olacak şekilde bir ay boyunca kullanılmalıdır.Bunları kullandıktan sonra çocuğunuzda dikkatinizi toplama öğrenmeye başlamak dikkat dağınıklığı tamamen kaybolacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here