Diş Eti İltihabı Nasıl Geçer

0
45
views

Diş eti iltihabı nasıl geçer, sorusunu eminiz ki, sizlerde soruyorsunuz ? Tıp literatüründe “mikro biyal dental plak” olarak isimlendiriliyor. Halk arasında yaygın bir şekilde görülen görülen bu rahatsızlığın özünde mikropların diş üzerinde yuvalanması diyebiliriz. Bu yuvalanma gözle görünmesi mümkün değildir. Mutlaka diş kontrolünü yaptırırken kontrol edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Bu tedbirler alınmadığı takdirde oluşabilecek bu tür rahatsızlıklar insanlar sosyal yaşamdan koparacak derecesine kadar gelir. Sonuç itibariyle diş eti iltihabı oluşmasına davetiye çıkarır.

Peki diş eti iltihabı sebepleri nelerdir ? Gerçek yaşamdan örnekler vererek olayın daha iyi anlatılmasına yardımcı olacağız. Öncelikle diş eti iltihabı belirtileri ;

* Kişide oluşabilecek ağız kokusu buna verilecek en iyi örnektir. Fakat sadece kokunun gelmesi iltihabın oluşması için bir etken değildir. Burada ki özelliklerin bir kaçı olduğu zaman iltihaplanma riskiniz yükselmektedir.

* Sık bir şekilde görülen diş eti kanamaları olarak karşımıza çıkar.

* Dişlerin sağlık bakımından kötü olmasıdır. Örnek olarak dişlerin sararması, diş plaklarının oluşması diyebiliriz.

* Dişte meydana gelen kızarmalar iltihabın olması için bir etkendir.

Diş Eti İltihabı Nasıl Geçer
Diş Eti İltihabı Nasıl Geçer

Sizlerde bu şikayetlerini oluşmuşsa hemen uzman diş hekimine başvurmanız da yarar var. Çünkü burada yazılan bilgiler sadece tedbir amaçlıdır. Sizi kontrol edecek doktor yukarı saydığımız tetikleri yaptırdıktan sonra tanıya varır. Hekime gitmeden önce diş eti iltihabı nasıl geçer evde yapılacak bir kaç işlem vardır. Tedavi yöntemlerini incelediğimiz zaman, ilk seçenek diş temizliği gelmektedir. İltihabın oluşmaması için dişlerin günlük bakımları yapılması gerekir. Temizliği diş ipi, macun ve diş tartarların temizlenmesi gibi sıralayabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here