Diş Eti İltihabı Nasıl Tedavi Edilir

0
36
views
Diş Eti İltihabı Nasıl Tedavi Edilir
Diş Eti İltihabı Nasıl Tedavi Edilir

Çağımızın sağlık sorunları arasında ilk 10 sırada yer alan diş eti iltihabı, artık tedavi yöntemleri teknolojiyle birlikte gelişti. Diş eti iltihabı ağrısı nasıl geçer diye merak ediyorsanız yazımızın sonuna kadar dikkat bir şekilde okuyunuz. Kendiniz tedavi yöntemini seçmek yerine bir hekime başvurunuz. Diş eti iltihabı sadece ilaç ile tedavi olacak bir hastalık değildir. Vücut da ki hekim müdahalesi gereken hastalıklar arasında yerini almaktadır. Hastada diş eti rahatsızlığı varsa mutlaka bir uzman diş doktoru tarafından tedavi edilmesi gerekir. Tedavisi diş eti iltihabının düzeyine göre değişmektedir.

Başlangıç aşamasında ki diş eti iltihap varsa, diş taşlarının temizlenmesi şarttır. Burada tükürük ile birlikte oluşan minerallerin alınması ve işleme bundan sonra başlanması gerekir. Diş yüzeyi ve etinin temizlenmesi bu aşamada önemlidir. Çünkü oraya yapılacak işlemlerin temiz olması sağlanacaktır. Eğer bu yapılmamış ise diğer aşamaya geçilir. Diğer aşama ise, deri oluşan diş eti iltihaplı dişlerdir. Bu durumlarda diş taşı temizliği ile yapılacak işlem değildir. Bu işlem tıp dilinde kürütaş işlemidir. Bu işlemin oyuk büyüklüğü 3 – 4 mm olduğu zaman yapılır. Bir süre ilerlemesi engellenir. Fakat 4 mm üzeri oyuklarda oranın iyice açılarak tedavinin yapılması gerekir.

Yine ağrıyı azalacak bir çok ilaç vardır. Diş eti iltihabı hangi antibiyotik iyi gelir diye sorarsanız, alvares ağrı kesici bu konuda uzmanların tavsiye ettiği ilaçlar listesinde başı çekmektedir.

Anlattığımız kurallar diş eti iltihabı tedavisi nasıl yapılır bizlere bilgiler vermesi amacıyla yazılmıştır. Sizlerin bu aşamada hekime müdahale etme gibi şansı yoktur. Fakat tedavi sürecini öğrenmek ve bilgilendirmek amacıyla okumanız da yarar vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here