Doğal Yöntemlerle İltihap Nasıl Geçer ?

0
35
views

Doğal yöntemler uygulayarak iltihabın iyileşmesini kesinlik bir sonuç değildir. Fakat iltihabın derecesine göre tedavisi sürecini rahatlatabilir. Ağrılı ve acılı süren iltihaplanma hakkında bilgiler verelim.

Öncelikle insan vücudu sürekli olarak dış etkenler altındadır. Bu etkenler insan dokularına ciddi zararlar verir. Dokunun zarar görmesiyle birlikte iltihaplanma süreci başlayabilir. Fakat direk olarak dokunun zarar görmesi iltihabın başlaması anlamına gelmez. Oluşan bölgede kızarıklık olması ayrı enflasyona yakalanma riskini çoğaltmaktadır. İlk aşaması enflasyon sonra da iltihaplanma olarak karşınıza çıkabilir.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Bu aşamada kesinlikle iltihaba dokunmayın.[/alert]

Enflasyon döneminde insanda ateşlenme, bölgede aşırı kızarma, ağrı veya sancı görülmektedir. Bu o bölgenin enflasyon aldığına dair ipuçlarıdır. Bu aşamadan sonra iltihaplanmaya doğru süreç uzamaktadır.

Vücuttaki iltihap nasıl atılır ? (Doğal Yöntemler)

Doğal bitkilerde deneyerek iltihaplanma sürecine katkıda bulunacağız. Öncelikle bazı bitkilerinin yararlarından bahsetmek gerekir.

İltihaba bire bir bitki : Tarçın

Eskiden değeri altın kadar önemli olan bir bitkidir. Şifa kaynağı olan bu bitkinin iltihaplanma döneminde insan vücuduna toksin sağlayarak süreci uzattığı bilinmektedir. Diğer katkılarından da bahsetmek gerekirse; kan şekerinin dengelenmesi, vücut direncini arttırması ve beyin fonksiyonlarını güçlendirmesi gibi katkılarını sağlamakla bitiremeyiz.

Doktor tavsiyesi olan bir bitki : Zencefil

Bu bitki bir çok uzman hekim tarafından öneriliyor. Bir çok yemeğin içerisinde kullanılıyor. Zencefil iltihabı kurutma özelliği olup, bir çok hastalık için şifa kaynağıdır.

Kuru soğan ve Sarımsak

Bir çoğumuz tarafından bilinen doğal antibiyotik kaynağıdır. Yemeklerinin içerisinde kullanılabileceği gibi direk olarak da tüketebilir. İltihaplanma olmadan önce tavsiye edilen şifalı bitkiler arasındadır.

Hangi ilaçlar iltihap kurutucu (sökücü)

Calendula adı verilen krem iltihap hastalıkları için tavsiye edilir. Cilt üzerinde meydana gelmiş hasarları tedavi etmede kullanılır. Mikropların kırılması ve dokunun eskine haline gelmesi için geliştirilmiş bir kremdir.

Blackseed Oil ismiyle eczanelerde bulunan bu ilaç ise iltihap sökücü niteliğindedir. Sıvı haliyle oral yollarla tüketilir.

[alert type=”danger” icon-size=”big”]Konumuz içerisinde ele aldığımız doğal yöntemler doktor tavsiyesi değildir.[/alert]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here