En Etkili İltihap Kurutucu Antibiyotik

2
19
views

Konumuz içerisinde iltihap kurucu antibiyotikleri inceleyeceğiz. Kelime manası insan vücudunda meydana gelmiş kızarıklar veya yanma sonucunda oluşan bir tabirdir. İltihaplanma her insanda olabilecek bir hastalıktır. Sağlık rahatsızlığı sonucunda insanlar direk olarak doktora başvurmak yerine, farklı yöntemler denemektedirler. Bu olası hastalıkları beraberinde getirmektedir. Peki vücudumuzun bir yerinde iltihap oluştuğu zaman ne yapmanız gerekiyor ? İlk önceliğimiz ne olması lazım ? Hangi yollarda doktora gitmeniz veya farklı yöntemleri tercih etmemiz gerekiyor. Bu konuyla ilgili tecrübelerimizi aktaralım.

[alert type=”info” icon-size=”big”]Vücudun neresinde olursa olsun, iltihaba kesinlikle dokunmayınız. Aksi halde enflasyon kapabilirsiniz.[/alert]

İltihap kurutucu antibiyotik hap isimleri

Doktor önerisi üzerine verilen ilaç isimleri aşağıdaki gibidir. Ayrıca http://www.iltihap.org/iltihap-kurutucu-antibiyotik-kremler.html buradaki konu üzerinden farklı ilaçları da inceleyebilirsiniz.

Anti-enflamatuar ilaçlar, aspirin gibi reçetesiz satılan ilaçlar ve celecoxib (Celebrex ticari ismi ile bilinir) gibi reçeteli ilaçları içerir. Vücutta enzimlerine karşı bir kalkan oluşturarak artrit, adet krampları, baş ağrısı ve kas ağrısı ile ilgili ağrı ve iltihabı azaltır. (İlaçları doktorunuza danışmadan almayınız. Sorumluluk reddi için gerekli bağlantıyı tıklayınız.)

  • Ibuprofen
  • Celecoxib
  • Aspirin
  • Indomethacin
  • Diclofenac

İltihap, vücudumuzun bir bölümünü zararlı veya tahriş edici bir etki bırakır. İltihap mutlaka bir enfeksiyon olduğu anlamına gelmez, ancak bir enfeksiyon iltihaba neden olabilir. Enfeksiyon, bakteriler, virüsler veya mantarlardan kaynaklanabilir ve iltihap, vücudun ona verdiği tepkiye denilmektedir.

İltihap vücudun bağışıklık tepkisinin bir parçasıdır. Bununla birlikte, iltihaplanma gerekenden daha uzun süre devam edebilir ve insan vücuduna daha fazla zarar verebilir. Bu durumda ne yapmak gerekiyor ?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here