Göz Kapağı İltihabı

0
21
views

Göz hastalıkları tek bir şekilde karşımıza çıkmamaktadır. Birçok nedenden dolayı farklı şekillerde göz hastalıkları ile karşılaşmaktayız. Bu hastalıkların birçoğunun oldukça başarı sağlayan tedavi yöntemleri bulunmaktadır. En çok karşılaşılan göz hastalıkları arasında arpacık gelmektedir. Arpacık göz kapağında oluşan içi dolu bir şişliktir. Daltonizm adı verilen hastalık ise renk körlüğüdür. Renk körü olan kişiler belirli renkleri ayırt edemez. Miyopluk, astigmatlık ve hipermetropluk ise genel olarak doğuştan gelen ve görme bozukluklarına bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklardır.

Göz hastalıkları denildiğinde karşımıza çıkan bir başka hastalık ise gözbebekleri iltihaplanmasıdır. Bu durumda gözlerde sulanma ve kızarıklık görülmektedir. En kısa süre içerisinde kişinin göz doktoruna başvurması gerekmektedir. En çok rastlanan göz hastalıklarından biride katarakt adı ile bilinen hastalıktır. Göz merceğinde meydana gelen sorun sonucu bu hastalığın oluştuğunu görmekteyiz. Genel olarak belirli bir yaşın üzerinde ki birçok kişi de görülmektedir. Bazen doğuştan da rastlanılabilen bu hastalığa şeker hastalarında da sıklıkla rastlanmaktadır. Halk arasında göze perde inmesi adı ile geçer ve genellikle ameliyat ile tedavi edilir. Yine çok sık olarak karşımıza çıkan bir diğer hastalık göz kapağı iltihabıdır. Bu hastalıkta da kızarma ve ağrı görülmektedir.

Görüldüğü üzere birçok göz hastalığı bulunmaktadır. Bu hastalıkların önüne geçilebilmesi için kişilerin doktor kontrolü altında olması ve gözlerine ayrıca önem göstermeleri gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here