İltihap Hakkında Bilmedikleriniz

0
25
views

İltihap insanoğlunun büyük sağlık sorunları arasındadır. İltihap konusunda tüm merak edilen soruları buradan yanıt vermeye çalışacağız. Vatandaşlar tarafından sık sorulardan bazıları şunlardır. İltihap dağıtıcı yiyecekler, iltihap düşüğe neden olur mu, iltihaplı memeden süt verilir mi ve iltihaplı nekrotik plasental doku nedir ? işte sorular ve yanıtları… İltihap dağıtıcı yiyecekler olarak konuya bakmak yerine hangi iltihap türüne hangi bitkinin veya yiyeceğin iyi gelmesi gerekir. Fakat genellikle bazı bitkiler tüm iltihaplar üzerinde denenmiş başarısı vardır. Bunlar ;

  • Sarımsak : Tüm doğal antibiyotiklerin başında gelmektedir. İçerisinde bulunansülfür çok etkilidir. Kalp damar rahatsızlıkları başta olmak üzere pek çok katkısı vardır.
  • Zencefil : Bu bitkinin insan sağlığına yararı sağlamak bitmez. Doğal iltihap sökücü özelliği bu yararları arasındadır.
  • Zerdeçal : Turuncu renktedir. Kurkumin bitkisidir. İltihap dağıtıcı besinler arasındadır.
  • Fesleğen : İltihap kurutucu özelliği vardır. Doğal bitkiler arasındadır.

Yukarı belirtilmiş olduğumuz bitkileri baktarlar da bulabilirsiniz. Ürünlerin taze olması, gerçek ürün olması gibi durumlara dikkat ediniz. Yoksa iltihap etkileri artar ve vücudunuz zarar görmeye başlar. Peki, iltihap nasıl temizlenir, iltihap nasıl atılır veya iltihap nasıl yok edilir ?

İltihap Nasıl Tedavi Edilir

İltihabın tedavi yöntemi kişiden kişiye değiştiği gibi iltihabın türüne göre de değişmektedir. Doğal bitkiler tedavi olarak kullanırken, bazı hastalarda ilaçla tedavi uygulanmaktadır. Hatta bazı hastalar ileri safhada olduğundan sonucu ameliyatlara varan bir süreçtir. Bu evre iltihabın tehşisinin iyi yapılması, tedavi yöntemlerinin araştırması gibi bir çok aşama vardır.

İltihap doktoru iltihabın çeşidine göre değişir. Kulak iltihabı için kulak burun ve boğaz doktoru ilgilenirken, diş iltihabı için ise diş hekimi tercih edilmektedir. Tıp dilinde iltihap eş anlamlısı yangı olarak kullanılmaktadır. İltihap düşmanı doğal kurutucu bitkilerdir. Tedavi sürecinde dikkat edilmesi gerek diğer husus ise iltihap enfeksiyon almamasıdır. Yanlış tedavi hastalığı süresini uzatır. O yüzden uzman doktor kontrolünde olmanız sağlığınız için önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here