İltihap Neden Akar ?

3
2387
views

İltihap türleri bakımından pek çok çeşitlere ayrılmaktadır. Konumuz içerisinde neden iltihap akıntısı olduğuna dair bilgiler aktaracağız. İltihap nerelerden akar ? Bir çok akıntı sonucu vardır. Bunlar kendi arasında çeşitlilik gösterir. Vajinadan iltihap neden akar, kulaktan iltihap neden akar, gözden neden iltihap akar, göbek deliğinden iltihap neden akar ve rahimden neden iltihap akar ?

İltihap neden akar ?

İltihabın akma evresini bir çok bölgede görebiliriz. Bunlar göbek deliği, kulak veya göz bölgesi olarak sınıflandırabilir. Belli başlı nedenleri vardır.

Göbekten iltihap neden akar ?

Göbek deliğinde meydana gelen iltihaba tıp dilinde omfalit denilmektedir. Bu rahatsızlık her tür insanda oluşabilecek bir hastalıktır. Farklı sebeplerden dolayı bakteri veya mantarların oluşmasıyla göbek deliğinde iltihaplanma olabilir. En kötü sonucu olarak da enfeksiyona varan sonuçlar doğurmaktadır.

Peki niçin göbekten iltihap gelir ? akar ? Öncelikle göbek deliğinde oluşacak iltihap zamanla kuruma evresine girecektir. (herhangi bir fiziki temas olmadığı ve tedavisi uygun yapıldığı taktir de) Bunun sonucu olarak göbek deliğinden akıntısı meydana gelir.

Kulaktan iltihap neden akar ?

Kulak iltihabı sık karşılan iltihap türleri arasındadır. Kalın bir akıntı ile başlayan süreç kendisi koku ile belli eder. Tedavi edilmediği süre boyunca hastaya ciddi sıkıntı veren bir sağlık sorunudur. Bu durumda direk olarak bir hekime başvurulması da ciddi faydalar vardır.

Vajinadan neden iltihap akar ?

Vajinada meydana gelen akıntının kokusu ve rengi hastalığın sürecini belirler. Bu aşamada hangi bakteriden kaynaklı bir hastalık olduğunu anlarız. Daha sulu ve köpüklü bir akıntı varsa, paraziter enfeksiyon dediğimiz bir hastalık söz konusudur. Beyaz beyaz parça halinde gelen veya halk arasında süt kesiği gibi denilen şekilde meydana geliyorsa, mantarın habercisidir. Özellikle yaz aylarda sıkça meydana gelir. Sarı veya yeşil renkte koyu renk tonları başlayan bir akıntı ise, anaerobik bakterilere neden olur.

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here