İltihaplı Romatizma Tedavisi ve Belirtileri

0
24
views

1999 yılından beri sıklıkla görülmeye başlayan iltihaplı romatizma hastalığı çağımızın iltihap hastalıkları arasındadır. Bu hastalık romotoloji ana dilim tarafından incelenmektedir. İltihaplı romatizma belirtileri ne derseniz, herhangi bir yerin şişmesi ile belirtileri vardır. Hastalığın son evresi ise limit lezyon (hastalık dilinde) görülüyor. En çok el el ve çevresinde görülüyor. Hasta kişiye bir şey almasında engelleyecek derecede ağrı yapar. Bu durumla birlikte uyuşma görülmesi gayet normaldir. El de görülen iltihaplı romatizma hastalığı dünyada en çok görülen çeşididir. Görülme sıklığına baktığımız %60’a kadınlarda geriye kalan %40’ı ise erkeklerde görülür.

Bu hastalığın sık görülen yeri orta eklemlerdir. Sıvının kaybolması sebebiyle bağ dokusunu kaybeder. El bileğinden örnek verirsek, eklemler birbirine yapışır. Cildinizi etkileyebilir. Bir parmağın tamamen şişmesine sosis denir. Omurgayı tutan iltihaplı romatizma hastalığı görülür. Hastalığın tedavisinde geç kalınmaması lazım. Eklem şişmesi durumunda mutlaka hekime başvurulması gerekir.

İltihaplı Romatizma Tedavisi ve Belirtileri
İltihaplı Romatizma Tedavisi ve Belirtileri

En çok sorulan sorular arasında iltihaplı romatizma ne iyi gelir olacaktır. İltihap kurutması diye bir şey yerine sistemin zarar verdiği şeyleri (iltihap oluşumuna sebepleri) öncelikle durdurmak gerekecektir. İltihaplı eklem hastalığında ileri yaşta ki insanlara pensilin verilmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here