Kalp Sağlığı ve Öneriler

0
18
views

Kalp bir çanta selofon ve iki katmanlı bir keseyle çevrili ince, yumuşak sözde perikardiyum gibi biraz. Bu membran perikardit oluşur, iltihaplı olur.

Viral Çoğunlukla inflamasyon, (virüsünün neden olduğu) bir enfeksiyon sonucu değil, aynı zamanda diğer mikro-organizmalar (örneğin tüberküloz gibi bakteriler) perikardiyumu bulaşabilir. Lupus gibi bağ dokusu hastalığı iltihabı neden de perikardit neden olabilir.
Perikardit, kalp krizi ya da kronik böbrek yetmezliği, kalp cerrahisi ve göğüs cerrahisi komplikasyonu olabilir. Son olarak, perikardiyal inflamasyon, perikard, meme ya da akciğer kanseri, tümörler nedeniyle özellikle lenfomlar ya da tümörler ve radyasyon tedavisinin neden olduğu tümörler için işgal ettiğinde.

Iltihaplı perikard, perikardiyal katmanları bir sürtünme birbirlerine karşı ovmak (sürtünme) neden olabilir. Aşırı sıvı toplanması Bazen perikardiyumda iltihaplanmasına neden olabilir, bu, bir adlandınlır.Perikarditin perikarditte gibi kronik konstriktif perikardiyal efüzyon şeklidir yaralı doku perikardiyumda uzun süreli iltihap birikimine yol açar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here