Kandaki İltihap Belirtileri Nelerdir ?

0
27
views

Kandaki İltihap Belirtileri Nelerdir?  Vücut genelinde gözlediğimiz iltihabın başlıca nedeni kanda bulunan zararlı mikro organizmalardır.  Yapılan araştırmalara göre kanda iltihap bulunduğunda vücut ısısının hızla arttığını görüyoruz. Yani kandaki iltihap belirtileri başında yüksek ateş karşımıza çıkıyor. Sepsis olarak tanımladığımız kanda bulanan yoğun iltihap nedeniyle ateş yüksekliği, kandaki alyuvar artışında kaynaklanmaktadır. Vücudun mikroplarla savaşmasında başlıca etken vücut ıssının yükselmesidir. İltihap da vücudun savunma mekanizması harekete geçirdiğinden kan akımının artması, bölgeye akyuvarların daha rahat taşınması için gerekli olacaktır.  Kandaki iltihap tahlili ise CRP değerlerinin yüksek bulunması ile karakterizedir. Kanınızda bulunan iltihap vücut genelinde etkili olacak ve kan testlerinizde alyuvar, lökosit ve CRP değerlerinin yükselmesi ile kendini gösterecektir.

Kandaki iltihap nasıl temizlenir? sorusunun en açık cevabı hekimin sizlere önereceği antibiyotik tedavisine ek kombine tedavi şekilleri de olabilir. Aynı zamanda bazı besinlerin kanda ki zararlı bakterilere karşı toksin etkisi olduğunu bilmenizde fayda var. Hekiminiz sizlere önereceği beslenme programı ile de kandaki iltihaplardan kurtulabilirsiniz.

Kandaki İltihap Karın Ağrısı Yapar Mı?

Kanınızda mevcut bir iltihap söz konu ise kandaki iltihap belirtileri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kanda  bulunan iltihapların karın ağrısı yapabildiğini unutmamalı ve şiddetli karın ağrılarının nedenlerinden birisininde iltihap olabileceği ihtimalini gözden geçirmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here