Kanserin Çaresi Neden Bulunamıyor

0
24
views

Kanser Çaresi; şu ana kadar yapılan pek çok kanser uygulamaları kanser çaresi olarak düşünüldüğünde uygulanan tüm tedavi metotlarının binlerce insana çare olduğunu söylemek kesinlikle doğru olacaktır.

Yalnız kanserin kesin olarak çaresi vardır demek maalesef doğru değildir. Bu alanda bilim adamlarının oldukça fazla çalışması vardır. Çok değerli bilim insanları yıllardır kansere bir çare aramaktalar. Bugün kanserle mücadelede iyi bir noktaya gelinmiştir, fakat daha çok yol almak gerekiyor. Tıp kanserler olan mücadelesinde henüz yolun başındadır.

Biz tahmin ediyoruz ki bilim bir gün kanserin kesin olarak tedavisi bulacak ve çağımızın bu kabusu artık insanlık için kabus olmaktan çıkacaktır.

Özellikle Amerika’da kanser alanında son yıllarda yapılan araştırmalar olumlu sonuçlar vermeye başlamıştır. Ülkemizde de son yıllarda özellikle kanser araştırmaları için ciddi bütçeler ayrılmaya başlanmıştır. Milyonlarca insanı tehdit eden kanser hastalığının elbette bir gün çaresi bulunacaktır. Tıp bilimin sürekli gelişmesiyle pek çok hastalığa geçmişte çözümler bulunmuştur artık sırada kansere çare vardır. Bilim yakın zamanda kanserin çaresini mutlaka bulacaktır.

Türkiye’de özellikle son yıllarda Tübitak desteği ile yapılan çalışmalarda bazı kimyasal maddelerin kanser hücrelerini yok ettiği anlaşılmıştır.  Yine Yunanistan’da özellikle hayvanlar üzerinde bir takım deneyler yapılarak kanser hastalığına çözüm aranıyor. Prostat kanseri alanında da özellikle İngiltere’nin hatırı sayılır çalışmaları dikkati çekiyor.

Kanserin tedavisi saklanıyor mu

Türkiye’de ortalama tespit edilen 170.000 kanser hastası vardır. Türk insanlarında erkekler kadınlara göre kanser hastalığına daha çok yakalanmaktalar. Genel olarak Türk erkeklerinde en yaygın görülen kanser türleri prostat kanseri ve akciğer kanseridir, kadınlarda en sık görülen kanser türü ise meme kanseridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here