Lenf İltihabı

0
24
views

Lenf iltihabı, halk arasında virüslerin kan yoluyla ile bütün bedende yayılmasıyla oluşan iltihap türüdür. Bakteri ve mantar gibi organizmaların kan ile karışarak insan vücuda girmesinin de denilebilmektedir. Lenf bezleri görünmeyen bir yapıya sahiptir. İltihabın vücuda girmesiyle birlikte büyüme gösterir ve gözle görünebilir hale gelir. Lenf hücresiyle gelen toksit maddeler hastanın vücuduna yayılır ve bakterilerin çoğalmasını sağlar. Zararlı maddeler lenf bezlerinin kapasitesini aştığı vakit, bezlere aşırı zarar verir. Bunun doğal sonucu olarak da iltihap şişmeye başlar ve kısa zamanda patlar. Deri üzerinde kırmızı çizgilerin oluşması gibi sonuçlarını doğurur.

Peki lenf iltihabı nerede görülebilir ?

  • Kulak iltihabı olduğu zaman kulakların ön kısmında veya arka kısmındaki lenf bezlerinde olabilir.
  • Ayak parmakları veya burada oluşmuş iltihap sonucunda lenf bezlerinde
  • Parmak ve ellerde oluşabilecek iltihaplar sonucunda koltuk altı lenf bezleri

Lenf iltihabı Nasıl Tedavi Edilir ?

Burada anlatacağımız bilgiler doktor tavsiye değildir. Lütfen ciddi problemleri önlemek adına bir doktora başvurunuz. Lenf iltihabı tedavisi için gerekli olan nedeninin iyi araştırılmasıdır. İltihabın oluştuğu bölgeyi iyi analiz edilmesi ve kitlesel tedavi uygulanması gerekmektedir. Doktor nezaretinde verilen ilaçları bölgeyi hızlı bir şekilde temizlediğini söyleyebiliriz.

Lenf iltihabı bitkisel tedavi yöntemleri de uygulanabilir. Güneş altında bir bölgeye toplanmış olan binbirdelik otu iltihabın tedavisinde kullanır. Bir şişeye ağzına kadar doldurma işlemi yapılır ve üzerine bir miktar taze zeytinyağı eklenir. İki hafta boyunca güneş gören yerde saklanır. Şişe her gün çalkananır. 2 hafta sonunda şiş olan bölgeye sürülür. Bu işlemi düzenli olarak yaparak sizde iltihaptan kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here