Madde Kullanımı ve Bağımlılığı

0
20
views

İnsanlar, madde kullanımı kendi kontrolleri altında tamamen başlayan bir uygulama başlar. Daha sonra uygulama tekrar ve bağımlı hale gelir. Yasa dışı madde bağımlılığını kontrol edemiyoruz haline gelir (eroin gibi) Bunu takiben, (alkol gibi.) Meşru ediliyor. Madde kullanımı ve bağımlılığın nedenleri iyi araştırılması gerekiyor. Bunun bir çok sebebi olabilir. Fakat sonuçları ortaktır. Bunları sıralamak gerekirse;

Madde kötüye kullanımı ya da tıbbi komplikasyonlar – aile, arkadaşlar, iş arkadaşları, kariyer, para, ve dahil olmak üzere kanun, ciddi sorunlar – olumsuz sosyal sonuçlara yol açabilir.

Madde kullanımı ve suç ilişkisi doğru orantılıdır. Madde kullanan gençlerin suç yapma oranı yüksektir.Ayrıca bağımlılık bir maddeye fiziksel bir taahhüttür. Bağımlılık bir kişi, madde kullanımı için zaman keser yoksunluk belirtileri denilen, tatsız neden olur. İnsanlar genellikle başlangıçta zevk bağımlılık yapıcı madde başlar. Ancak, zaman içinde, çok bağımlılık ve bu sevinç kaybolur. , Sen ortadan kaldırmak için gereken hoş olmayan yoksunluk belirtileri devam maddelerin kullanımı arkasında Gerekçesi.

Madde kullanımı ve önleme

Peki bizler insanları bu bataklıktan nasıl koruruz. İşte bunun yanıtını yıllardır tartışıyorlar. Fakat gelinen noktada düzgün bir yol alınmış değildir. İlerleme var, fakat yeterli seviyede değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here