Obsesyon ve Kompulsiyonlar Tedavisi

0
23
views

Obsesyonları-kompulsiyonlar

Obsesif-kompulsif bozukluk, insanlar, sürekli abartılı zihnini meşgul düşünce, anlamsız ve saçma farkında, ama bu bilinç düzeyi değişebilir.

Bazen fikir mantıklı yorum yapabilir iş saçmalığı eyleme dökülmesi kabul saçmalığı konusunda kararsızlık ya da düşünceler girer. Düşüncelerini sorun yapamaz kişi Bazen, başka bir düşünce veya eylem etkisizleştirmeye düşüncelerini çalışma zorlama geliştirmek.

Tipik obsesif kompulsif bozukluk, kişinin elini bir şey üzerine yıkar ve her temastan sonra üzerine, birkaç kez kilitlemediğini kontrol dışında geçerken kapı kilidi, eve geldiğinde elbiselerini tüm dezenfekte çalışın.

Bu sıralama gibi, yıkama ve temizleme, sayma, kontrol, kompulsiyonlar en sık görülen kompulsiyonlar. Obsesyon ve kompulsiyonlar engelledi ve kişinin zihinsel faaliyetlerinin bir yere insanların dikkatini yoğunlaştırmak olup, bu durumda yaşamak ve çalışmak için yetersizlik yapamamasına neden olabilir. Obsesif-kompulsif bozukluk durumlarında, bu tür belirtiler çeşitli olabilir alkol ve madde kullanımı gibi, rahatsızlık, hastalık, hastalık, suçluluk uyku.

Obsesif-kompulsif bozukluk nedenleri nelerdir:

Genellikle ergenlik ve genç erişkinlik döneminde başlar. Belirtiler genellikle, aniden ya da yavaş yavaş ortaya bazı durumlarda söz konusu haline gelmek. Aile bireyleri bu satın alma sonucunda olumsuz bir deneyim olabileceğini öğrenmiş olabilir. Buna ek olarak, genetik ve biyolojik nedenler etkili olduğu bilinmektedir.

Obsesif-kompulsif bozukluk başa nasıl?

Obsesif kompulsif bozukluk gibi belirtilen etkili bir psikolojik tedavi yaklaşımlarının tedavisinde ilaç tedavisi.
Rehberlik.

Dr Ayşegül Eray

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here