Ortopedi Ne Demektir

0
19
views

Ortopedi Ne demek istiyorsun?

Ortopedi, kemik ve eklem hastalıklarının, fiziksel yaralanmalar araştırma ve tedavi ile ilgili bir bilim dalı. Ortopedi, daha doğrusu, bir gaye olarak ortaya çıkan insan vücudunun şekil bozuklukları ile ilgili, genel cerrahlar, bu konularda çok değerli bir çalışma sonucunda ortaya çıkmıştır. Resmi Bozukluklar Burada bahsedilen, hareket sistemi ile ilgili olanlardır, gövde ve bacaklarda yani.

Yüz, baş ve iç organları dışında, faiz ortopedi deformiteleri kalır. Ortopedik, özellikle mekanik fonksiyonları ile ilgili olarak insan vücudu, bir tıp dalı olarak tanımlanabilir.

Ortopedi ilk dönem, Paris Profesör Nicolas Andry (1658-1742) Tıp Fakültesi tarafından kullanılır. Aslında, ortopedi, pürüzsüz, kusursuz çocuk veya yumuşak, mükemmel bir son anlamı, anlam doğrudur.

Mısır, Babil, Çin, Hint, Yunan ve Roma kalıntılarındainsan nedenleri ve oluşum şekilleri ve vücut yaralanmaları, tedavi çalışıldığına kayıtlarını bulunmuştur. Yıl olarak ortopedi alanında yeni gelişmeler ilerleme olmuştur ve ortopedi giderek daha radikal hale gelmiştir. İnsan ve hayvan kemikleri daha önce çeşitli şekillerde saklanır ve ne zaman kemik bankaları korumak için gerekli kullanılmak üzere ihtiyaç olan, protez eksikliği ortopedik cerrahide son yenilikleri arasında, maddelerletelafi plastik yapılmıştır. Ortopedi hekim ortopedik cerrah, “İhtisas dalı denir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here