Panik Bozukluğu

0
22
views

Panik bozukluk, hiçbir belirgin nedeni, sıkıntısı çeken insanların bozukluğu, korku ve endişe yaşıyor ani, şiddetli saldırılar. Saldırılar günde birkaç kez yer almış olabilir. Panik bozukluğu, nedeni bilinmeyen olmasına rağmen, aynı zamanda çok yaygındır. Yaşamın herhangi bir döneminde de Gelebilse, ilk atak genellikle 20 ile 30 kişi yaşları arasında gerçekleşir. Panik bozukluğu belirtileri bunlardan ibaret değildir.

Kişisel kayıp, önemli değişiklikler ve hastalık, panik bozukluk genellikle sahne hazırlar vardır. Bazı insanlar, panik atak olarak, kalabalık oluşma olasılığı daha yüksektir ve kapalı ortamlarda. Panik bozukluğu tedavisi için gerekli önlemlerin tam alınması gerekir.

Erkekler daha iki ila üç kat, bu bozukluğu olan göre kadınlar olması muhtemeldir. Bir panik atak gerçekleşti zaman, beynin limbik sistem, özel bir bölge, bir anda çok aktif olur ve besinlerin yüksek miktarda (örneğin şeker ve oksijen gibi) gerektirir. Panik bozukluğu ilaçları çok kullanmamak gerekir. Zira kullanıldığı zaman sonu alınamayan sonuçlar doğurur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here