Şifalı Bitkilerle Flebit Tedavisi

0
37
views

Flebit hastalığını kısaca tanımlamak gerekirse; bacaklarda bir toplardamarın kan pıhtısı ile tıkanması sonucu meydana gelir. Başlangıçta dizden aşağı veya baldırda bir ağrı ve kramp şeklinde kendini belli eder ve bacak ağırlaşır. Zamanla bu kısımlarda bir Ödem meydana gelir ve ateş yapar. Daha sonra o bacak şişer, boru gibi bir şekil alır, derisi kızarır, parlar ve yanar.

Şifalı bitkilerle flebit tedavisi:

  • Akhuşağacı yaprağı çayı: 1 litre sıcak suya 60 g yaprak konulmalı 15 dakika sonra süzülmeli ve günde bundan 3 su bardağı içilmelidir.
  • Şahtere çayı: 1 litre sıcak suya 40 g bitki konup 15 dakika sonra süzülür, günde 3 su bardağı içilir.
  • Kantaron çayı: 1 su bardağı sıcak suya 2 kahve kaşığı konur, 10 dakika sonra süsülür ve günde 2 su bardağı, iki yemek arası saatlerde içilir.
  • Atkestanesi çayı: 1 çay bardağı sıcak suya 1 kahve kaşığı öğütülmüş atkestanesi konur ve 15 dakika sonra süzülür. Günde yemekler üzerine 2 çay bardağı içilir.

Yukarıda anlattığımız bu tavsiyeler flebit tedavisi üzerinde kabul görmüş şifalı ürünler kategorisinde yer almaktadır. Peki genel anlamda flebit tedavisi nedir sorusuna cevap verirken, çözüm yöntemlerine dair bilgiler verdik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here