Şifalı Bitkilerle Varis Tedavisi

0
19
views

Şifalı bitkilerle varis tedavisi yapılabilir. Evde yapacağınız bu pratik uygulamalarla varisleri yok edebilir, varis oluşumunu engelleyebilirsiniz.

1) Dulavratotu kökü (Lappa majör) : 1 litre suya 40 g kök doğranarak konur, 15 dk kaynatıp 30 dk. demlenir ve süzülür. Günde bundan 2 yemek arası saatlerde 3 su bardağı içilir.

2) Çoban çantası: 1 litre suya 40 g ufalanmış bitki konur. 15 dk kaynatıp 30 dk. demlenir ve süzülür. Günde 4 su bardağı içilir. Kanamayı durdurur ve şişmiş damarların zamanla büzülmesini sağlar.

3) Arslandişi (Taraxacum): 1 litre sıcak suya 60 g konur, 20dk sonra süzülür. Günde 3 su bardağı içilir. Karaciğer ve safra yollarını düzeltir, kolesterolü düşürür, kanı temizler veböylece hemoroid ve varisin geçmesini sağlar.

4) Yabani hindiba: Yaprak ve köklen arslandişi gibi kullanılır. Etkisi aynıdır.

5) Servi tohumu : Toplardamarları kuvvetlendirir, zamanla onlann büzülmesini ve normal şeklini almasını sağlar. 1 su bardağı kaynar suya 1 2 kahve kaşığı öğürülmüş tohum konur, 10 dk sonra süzülür vve 2 yemek arası saatlerde olmak üzere 1-2 bardak içilir Hemoroid ve vansi zamanla geçirir.

Sağlıklı haberler almanız dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here