Sigaranın Saç Sağlığına Zararları

0
21
views

Erkek seks hormonu bizim saç için daha zararlı olduğu düşünülmektedir. Bu bağlamda, daha fazla saç dökülmesi üreterek stres altında insanlara bu hormonların maruz kalmaktadır. Demir eksikliği saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Ferritin’in düzey saklayarak kontrollü bir şekilde vücutta demir bir molekül serbest, yeterli demir olmadığında düşüyor. Bu fındık ve kuru meyve gibi Bunun için, kırmızı et, yeşil sebzeler, demir yönünden zengin besinler beslenmelidir.

Saç boyası genellikle zararlı. Boya bazı maddeler, saç yoksun doğal nem bırakarak kolayca kırılmasına neden olabilir. Araştırmalar, PPD içeren kimyasal boyalar alerjik reaksiyonlara yol ve ilaçların geniş gösteriyor olabilir.

Dermatoloji Arşivleri başka bir çalışmada, gazete aynı zamanda neden olabileceğini ortaya kanser ve kalp hastalıklarına neden olduğu saç dökülmesi olarak da sigara, raporlar. Sigara kullanımı ve kan damarlarının zarar görmesini önlemek için saç köklerinin kan akışını engellediği düşünülmektedir. Sigara ve çevresel faktörler tarafından üretilen serbest radikaller de saç dökülmesine neden olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here