Şizofreni Tedavisi ve Önerileri

0
21
views

Şizofreni Tedavisi

Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı, Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Prof Albay Başkanı. Dr Uzmanlar Tayfun Uzbay başkanlığında. Dr Hakan Kayır uzman. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Doçent, Farmakoloji Anabilim Dalı ve Klinik Farmakoloji yapılan araştırmada Dr Murat Yıldırım’ın katılımıyla. Dr Jennifer Göktalay, konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Doç. Çok karmaşık bir hastalıktır Dr Gökaltay, şizofreni, tedavisi tam olarak mümkün olmadığını belirtti.

Değerlendirme yetenekleri bozuklukları meydana gelen bu rahatsızlık kişilerin Göktalay, duygusal bozukluklar, hem de hastaların deneyimli sanrılar çok sayıda yakalanan olması vurguladı söyledi.

“Bugün hastalığın tedavisi yok”

Göktalay, “hangi şizofreni kronik bir hastalık alevlenmeler olduğunu” dile getirerek genellikle genç erişkinlikte başlar “ama ne yazık ki, hastalık için kesin bir tedavi bugün. Yatıştırıcı ve görevlerini yerine getirmesi için alevlenme dönemleri sonra, arama hastalara uygulanan günlük tedavi “dedi.

Çalışmaya GATA, beyin neden şizofrenide kimyasalların serbest tarafından “agmatin” Bu çalışmanın bir devamı, kan ve beyin omurilik sıvısı “agmatin” başlattı gibi Göktalay, Uludağ Üniversitesi, elde edilmiş güçlü veriler için daha önemli olabilir tespitine yönelik bir çalışma yaptıklarını belirtti.

“Size yardımcı olabilir test Tanı ve tedavi”

Göktalay, ilk, şizofreni mekanizması ilgi içinde şunları söyledi:

“Hastalık, şizofreni ve yeni tedavi stratejilerinin geliştirilmesi nedenleri tanımı son derece önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise, tanı ve hasta laboratuar testleri geliştirmeye yardımcı olacaktır. Biz bir Uludağ Üniversitesi olarak bu konuda işlemleri takip kan ve birlikte GATA ‘agmatin’ kimyasalını ile beyin omurilik sıvısı, belirlemek için bir çalışma başlattı.

Bu çalışmada, gelecekte hastalarda başarılı sonuçlar, bu yöntem yardım için tanı veya takip testi olarak kullanılabilir.

Beyindeki nörokimyasal maddeler ölçümü bölümümüzde ile ilgili olarak oldukça büyük ve teknik tesislerin deneyime sahip. Bizim yeni laboratuvar deney psikofarmakoloji araştırma için daha da faaliyetlerini genişletti. Bu, Türkiye’de olabilir araştırma tür ve bu araştırma çok önemli gelişmeler, patent almak. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here