Stres Dengesini Sağlamak

0
21
views

Hayatımıza stres bazı faydaları yanı sıra hasar verin. Örneğin, bir öğrencinin sınav stresi, aşırı strese girmesini kazanmak, ama getirmek yerine başarı başırıya hataları götürecektir özlüyor için. Uzmanlar, araştırmanın ayrıntılarını araştırdık çalışma dengesine yol stresi …

Daha önce de söylediğim gibi, stres ve iyi motive edici ve kötü bir şey olabilir. Ayrıca, sadece stres yaratan bir şey kişiden kişiye değişir, aynı kişiye bir yıl değişebilir.

Çünkü nasıl etkileneceğimiz stres, stres sebep olan olay veya olaylar zorlayıcılığı gücümüzü ve (bu da çok değişken olabilir) ile başa çıkma yeteneğimizi arasındaki dengeye bağlıdır. Bir dengesizlik stres bir tür yol açabilecek çok büyük değil bizim için iyi bir olay ile başa çıkmak için zorlayıcı güç.

Biz stres genel seviyesi, stres yaratan olaylar, farklı bir açıdan bakarsanız bizim fiziksel etkileri, duygular, bu (bizim için de mutlu üzgün, ya da bizim için davranış ve olayın önemini ihraç edildiği reaksiyonlar bir rol oynamaya) olarak önemsiz denge karmaşık bir durumuna göre değişir.

Örneğin, büyük bir borç, bir eş, üç çocuk ve keyif aldım, bu Bay X için önemli bir görevdir işten çıkarıldığında büyük stres altında gelir. Olay onun için olabilir ve fiziksel belirtileri (uyuyamama, beslenme veya huzursuzluk) ve duygusal reaksiyonlar (öfke patlamaları ve huzursuzluk) davranışını etkileyen çevre için son derece önemlidir.

Stres seviyesi = potansiyel olarak stresli bir olay (lar) + Olay (lar) bizim tepki (fiziksel, duygusal veya davranışsal) bizim için önemli + Olay (lar) (mutlu, üzgün, endişeli ve çekingen) DüzeyiStres

Öte yandan, 23 yaşındaki, yüksek nitelikli olmayan sorumluluk ve bulduğu iş sıkıcı Bayan H, sarsılmayabilir çalışma kaldırılır. Aksine, olaylar onu uzun bir süre için, düşünmek dinlenmek ve ferahlayabilir ve kendisini eskisinden daha iyi hissettirmek için gerekli değişiklikleri yapmak zorunda. Bu durumda, stres gibi bir öğe olarak Bayan Y rolü hayatında olumlu ve gerekli değişim vardır.

Farklı kişilerde stres tepkilerinin nedenlerini gibi Bu örnekler, tamamen farklı göstermek yarattı.

Önemli noktalar

Nasıl etkileneceğimiz stres, stres neden olan olaylar zorlayıcılığı gücümüzü ve onunla başa çıkma yeteneğimizi arasındaki dengeye bağlıdır.

Fiziksel stres belirtileri sonucunda bazen stres ile başa verecek durumda olmayan insanların oluşur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here